Van der Linde zadebiutuje w wyścigu Formuły E

Współpracujący od samego początku istnienia zespołu ABT w Formule E, Kelvin van der Linde zadebiutuje w nadchodzącym weekendzie w Arabii Saudyjskiej.

Pochodzący z RPA zawodnik ma za sobą udział w teście młodych kierowców w Marakeszu, ale nie prowadził nigdy samochodu Gen3, którym obecnie ścigają się kierowcy elektrycznej serii. Teraz będzie miał okazję do startów w Formule E ze względu na kontuzję zawodnika etatowego zespołu, Robina Frijnsa, który doznał złamania lewego nadgarstka w wypadku podczas wyścigu w Meksyku i przeszedł pomyślną operację. Oczekuje się jednak, że jego przerwa od startów będzie znacząca – z tego względu ekipa postawiła na Kelvina van der Linde.

Zawodnik DTM był kierowcą rezerwowym i testowym Audi ABT, który obecnie nosi nazwę ABT-Cupra.

„Kelvin jest częścią rodziny ABT, od lat pracując na różnych stanowiskach. Był zaangażowany w projekt od naszego początku i od początku miał być kierowcą rezerwowym, więc było dla nas jasne, że przejmie kokpit Robina. Zadanie i wyzwanie, jakim jest wystartowanie w wyścigu o mistrzostwo świata bez żadnych testów, jest oczywiście gigantyczne, ale Kelvin jest bardzo zmotywowany, ciężko pracuje, a cały zespół będzie go wspierał bez żadnej presji. Od decyzji, którą podjęliśmy w niedzielę [po wyścigu EPrix] Kelvin, który mieszka w Kempten, spędzał każdy dzień – od rana do późnego wieczora – w siedzicie ABT” – powiedział szef zespołu ABT-Cupra, Thomas Biermaier.

Pracujący również w symulatorze zespołu van der Linde przyznał, że start w Formule E to jego marzenie, ale miał nadzieję, że nastąpi to w innych od zaistniałych okolicznościach: „Rywalizacja w Formule E to moje marzenie, ale oczywiście chciałem, aby okoliczności mojego debiutu był inne. Bardzo mi przykro z powodu Robina i mam nadzieje, że szybko wróci do formy. Cieszę się z zaufania [ekipy] oraz cieszę się z powodu mojego wyzwania. Teraz mam przed sobą kilka długich dni, a potem zrobię co w mojej mocy, aby jak najlepiej zastąpić Robina”.

Dwa wyścigi w Arabii Saudyjskiej będą miały miejsce w Rijadzie, na przedmieściach stolicy kraju Rijadzie w dniach 27-28 stycznia.

Źródło: abt-sportsline.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze