Formuła E będzie ścigać się w RPA

Kapsztad będzie jednym z trzech nowych miast-gospodarzy wyścigów Mistrzostw Świata Formuły E. Najstarsze miasto w Republice Południowej Afryki zostało dopisane do kalendarza sezonu 2022/2023 w miejsce Seulu.

Stolica Korei Południowej dopiero co gościła w sierpniu finał sezonu ósmego elektrycznej serii wyścigowej. Przyszłoroczna edycja – zaplanowana na 20-21 maja – nie dojdzie jednak do skutku, z powodu poważnych prac budowlanych, które uniemożliwią konstrukcję toru w parku olimpijskim.

Aby częściowo zrekompensować utratę podwójnej rundy, na torze Tempelhof w Berlinie zostaną zorganizowane dwa wyścigi zamiast jednego. Sezon będzie jednak krótszy niż początkowo planowano i będzie składał się z 17 rund.

Trzy z nich zostaną rozegrane na zupełnie nowych torach. O ile swoje miejsca w kalendarzu miały już hinduski Hajdarabad i brazylijskie São Paulo, Kapsztad dołączył do nich dopiero teraz, wpisując się pomiędzy te dwie rundy, w terminie 25 lutego.

„Jesteśmy podekscytowani z ogłoszenia Kapsztadu jednym z nowych kierunków dla naszej serii w sezonie 9” – powiedział szef Formuły E Alberto Longo. „Nasi lokalni partnerzy pracują niezwykle ciężko nad sprowadzeniem do miasta wyścigu Formuły E i nie możemy się doczekać rywalizacji futurystycznych samochodów trzeciej generacji na tle naturalnego krajobrazu gór stołowych”.

Sezon 2022/2023 rozpocznie się w połowie stycznia w Meksyku, a zakończy pod koniec lipca w Londynie. W kalendarzu pozostały jeszcze dwa wolne miejsca: „Prace renowacyjne w parku olimpijskim w Seulu, który był w tym roku miejscem naszych pierwszych wyścigów w Korei Północnej, oznaczają, że nie możemy tam powrócić w kolejnym sezonie, jak początkowo planowaliśmy. Sprawdzamy więc inne opcje w Korei Północnej, żeby zastąpić ten obiekt. Prowadzimy także dyskusje z innymi światowymi miastami i obiektami na temat goszczenia zawodów w pozostałym terminie bez potwierdzonej lokalizacji”.

Kalendarz Formuły E 2022/2023

R Data Wydarzenie Lokalizacja
  13-16 grudnia Testy przedsezonowe Circuit Ricardo Tormo
1 14 stycznia E-Prix Meksyku Autódromo Hermanos Rodríguez
2 27 stycznia E-Prix Rijadu Riyadh Street Circuit
3 28 stycznia E-Prix Rijadu Riyadh Street Circuit
4 11 lutego E-Prix Hajdarabadu Tor wyścigów miejskich w Hajdarabadzie
5 25 lutego E-Prix Kapsztadu Tor wyścigów miejskich w Kapsztadzie
6 25 marca E-Prix São Paulo Tor wyścigów miejskich w São Paulo
7 22 kwietnia E-Prix Berlina Tempelhof Airport Street Circuit
8 23 kwietnia E-Prix Berlina Tempelhof Airport Street Circuit
9 6 maja E-Prix Monako Circuit de Monaco
10 20 maja      
11 3 czerwca E-Prix Dżakarty Jakarta International e-Prix Circuit
12 4 czerwca E-Prix Dżakarty Jakarta International e-Prix Circuit
13 24 czerwca      
14 15 lipca E-Prix Rzymu Circuito Cittadino Dell'EUR
15 16 lipca E-Prix Rzymu Circuito Cittadino Dell'EUR
16 29 lipca E-Prix Londynu ExCeL London
17 30 lipca E-Prix Londynu ExCeL London

Źródło: fiaformulae.com

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze