Dragon przekształca się w DS Penske, Vandoorne i Vergne kierowcami

Dragon Racing ogłosił przekształcenie w Penske Autosport, a także związanie się z nowym dostawcą układów napędowych DS, podobnie jak zakontraktowanie dwóch mistrzów Formuły E na przyszły sezon.

DS, które było dostawcą dla zespołu Techeetah i przyczyniło się do dwóch z rzędu tytułów zarówno wśród kierowców, jak i zespołów, będzie teraz współpracować ze zjednoczeniem Dragona i Penske, stając się ekipą fabryczną poprzez kontrakt na dostawę układów napędowych oraz oprogramowania.

W zespole od przyszłego roku, w pierwszym sezonie nowej ery samochodów Gen3, będzie jeździć aktualny mistrz świata Formuły E, Stoffel Vandoorne, który ostatnie trzy sezony spędził w Mercedesie. Jego zespołowym kolegą zostanie Jean-Eric Vergne, który w Techeetah wywalczył swoje dwa tytuły mistrzowskie. Amerykańską ekipą kieruje Jay Penske, syn założyciela Team Penske oraz właściciela serii IndyCar, Rogera Penske.

Thomas Chevaucher, dyrektor ds. wydajności DS, który także odszedł z Techeetah, stwierdził, że jego marka oczekuje udanego partnerstwa z nowo utworzonego sojuszu.

„Początek nowego partnerstwa jest zawsze wielkim momentem, a my wszyscy w DS Performance jesteśmy chętni do rozpoczęcia tej nowej przygody z Penske Autosport” – powiedział Chevaucher. „Rozpoczynamy tę współpracę w najlepszy możliwy sposób, mając w zespole dwóch mistrzów”.

„Dzięki Stoffelowi i Jean-Ericowi mamy prawdopodobnie jeden z najlepszych składów, a także najszybszy duet w stawce. Dzięki doświadczeniu DS Performance w zakresie układów napędowych i oprogramowania jesteśmy teraz w idealnej pozycji, aby kontynuować nasze polowanie na zwycięstwa i tytuły”.

Z kolei Penske dodał: „Jesteśmy zachwyceni współpracą z DS Automobiles, ikoniczną marką motoryzacyjną, która podziela nasze ambicje w dążeniu do doskonałości. To ważny kamień milowy dla naszego zespołu i coś, na co czekaliśmy od lat. Razem będziemy przesuwać granice technologiczne w ramach naszego polowania na osiągi i zwycięstwa. Z mistrzem świata Stoffelem i dwukrotnym mistrzem Jean-Erikiem jestem przekonany, że mamy jeden z najsilniejszych składów w stawce”.

W ubiegłym sezonie Dragon zdobył tylko dwa punkty za sprawą występu Sérgio Sette Câmary w Londynie. Drugim kierowcą był Antonio Giovinazzi, któremu nie udało się zapunktować. Wiadomo już, że Sette Câmara przejdzie do NIO 333, zaś Giovinazzi, za sprawą swoich powiązań z Ferrari, znajduje się w grze o fotel w Haas F1 Team.

Dragon Penske bardzo dobrze zaczął swoją przygodę z Formułą E, wygrywając po jednym wyścigu w dwóch pierwszych sezonach. W pierwszych mistrzostwach zespołów ekipa zajęła na początku drugie miejsce, jednak od tamtego czasu sprawy się skomplikowały, przez co w ostatnich trzech latach ekipa notowała 11. pozycję.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze