Dennis podpisał nowy kontrakt z Andretti Autosport

Jake Dennis pozostanie w zespole Andretti Autosport na kolejnych kilka sezonów Mistrzostw Świata Formuły E. Dysponując układami napędowymi Porsche, zespół będzie próbował sięgnąć po tytuł mistrzowski.

Brytyjczyk był objawieniem sezonu 2020/2021, kiedy to wygrał dwa wyścigi i walczył o mistrzostwo świata aż do ostatniej rundy, zajmując ostatecznie trzecie miejsce ze stratą ośmiu punktów do najlepszego Nycka de Vriesa. W minionym sezonie 2021/2022 Dennis wygrał jeden wyścig i był szósty na koniec mistrzostw.

Choć 27-latek znajdował się na liście życzeń McLarena, ostatecznie zdecydował się pozostać w swoim obecnym zespole, który wraz z rozpoczęciem cyklu homologacji samochodów trzeciej generacji zamieni układy napędowe BMW na Porsche.

„Rozpocząłem moją przygodę z Formułą E wraz z Andretti i jestem podekscytowany dalszą współpracą z zespołem, który cały czas wspierał moją karierę w tej serii” – powiedział Dennis. „Dziewiąty sezon i trzecia generacja to ekscytujący okres dla wszystkich ekip, a dla nas w szczególności, ze względu na nową współpracę z Porsche. Jestem super zmotywowany i jestem przekonany, że wraz z oddaniem, pracą zespołową oraz inwestycjami, jakie widziałem przez ostatnie dwa lata w Avalanche Andretti FE, będziemy mogli walczyć o zwycięstwa i tytuły w przyszłości”.

Źródło: andrettiautosport.com

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze