Abt będzie korzystać z silników Mahindry

Zespół Abt Sportsline powróci do Mistrzostw Świata Formuły E po rocznej przerwie spowodowanej wycofaniem się Audi. Niemiecka ekipa będzie rywalizować od sezonu 2022/2023 wykorzystując układy napędowe Mahindry.

„Nie możemy się doczekać współpracy i jesteśmy wdzięczni, że Mahindra Racing i jej partnerzy wspierają nas w naszym powrocie do Formuły E” – powiedział szef zespołu Abt Sportsline Thomas Biermaier. „Mahindra Racing i Abt mają długą wspólną historię – obie marki były członkami-założycielami Formuły E prawie dekadę temu, stoczyliśmy wiele wspaniałych walk i wspólnie rozwijaliśmy serię na torze. Teraz kontynuujemy naszą podróż poprzez współpracę techniczną”.

„Jako zespół kliencki, chcemy też wnieść do tej współpracy nasze doświadczenie z siedmiu lat startów i ponad 80 wyścigów w Formule E oraz ponad dekady elektromobilności w Abt Sportsline”.

Abt otrzyma nowe samochody trzeciej generacji w październiku. Inżynierowie ekipy z Kempten już teraz pracują jednak nad oprogramowaniem, ustawieniami i symulacjami, a także uczestniczą w testach Mahidnry.

Zespół nie ogłosił jeszcze swojego składu kierowców na nadchodzący sezon.

Źródło: abt-sportsline.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze