Andretti z silnikami Porsche

Zespół Andretti Autosport nawiązał długoterminową współpracę z Porsche. Amerykańska ekipa będzie korzystać z układów napędowych niemieckiego producenta od sezonu 2022/2023 Mistrzostw Świata Formuły E.

Ekipa Michaela Andrettiego niemal od samego początku swoich startów w elektrycznej serii wyścigowej była związana z BMW. Bawarska marka zdecydowała się jednak wycofać zespół fabryczny i nie zbuduje układu napędowego trzeciej generacji, przez co Andretti musiał szukać nowego partnera. Porsche dotychczas nie zaopatrywało żadnego zespołu klienckiego w swoje silniki.

„Nasza przygoda z Formułą E rozpoczęła się w pierwszym sezonie i jesteśmy dumni, że patrzymy teraz na kolejną generację tego sportu” – powiedział Michael Andretti. „Avalanche Andretti FE ma ambicje, żeby wygrywać, a ze wsparciem Porsche, mamy całkowitą pewność co do naszych osiągów i rozwoju. To porozumienie stanowi ważny krok dla naszej przyszłości i naszego zaangażowania wobec sportu, partnerów oraz fanów. Jesteśmy dwoma historycznymi zespołami wyścigowymi, zatem pasujemy do siebie i nie możemy doczekać się nowego rozdziału w 2023 roku”.

Źródło: andrettiautosport.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze