Berlin przez kolejne dwa lata w Formule E

Podczas niedzielnego, drugiego wyścigu Formuły E włodarze serii oraz burmistrzyni Berlina Franziska Giffey podpisali stosowne dokumenty, które pozwolą gościć elektryczną serię wyścigową przez kolejne dwa lata.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Formuła E gości w naszej stolicy po raz ósmy” – powiedziała burmistrzyni, która nie tylko pojawiła się na drugiej niemieckiej rundzie, ale wręczyła również puchar zwycięzcy wyścigu Nyckowi de Vriesowi. „Berlin jest jedynym miastem, które jest w kalendarzu każdego razu od początku inauguracji serii w 2014 roku, a ikoniczne lotnisko Tempelhof gości FE po raz siódmy w ten weekend. Tor stał się jednym z najbardziej znanych w Formule i jestem zadowolona, że seria będzie gościć na Tempelhof przez kolejne dwa lata. Formuła E nie tylko oferuje nam wyścigi elektryków, ale jest także ważną platformą do promocji technologii i zrównoważone technologie, które mogą ułatwić nam przejście do bardziej ekologicznej i elektrycznej przyszłości”.

W zeszłym sezonie wyścig na nieczynnym już lotnisku był miejscem rozstrzygnięcia losów pierwszego w historii tytułu mistrzowskiego o randzie światowej. Po dramatycznym starcie drugiego wyścigu, koniec końców mistrzem świata został kierowca Mercedesa-EQ Nyck de Vries.

W tym sezonie pierwszy wyścig padł łupem kierowcy Rokit Venturi Racing Edoardo Mortary, a drugi wygrał właśnie Nyck de Vries.

Żródło: fiaformulae.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1