Nissan kupuje zespół Formuły E

Japoński producent Nissan wykupił wszystkie udziały w zespole e.dams, który od 2018 roku reprezentuje go w Mistrzostwach Świata Formuły E. Od tej pory cały francuski zespół nie jest już w posiadaniu rodziny Driot.

Dwa miesiące temu rodzina założyciela poinformowała o sprzedaży swojego zespołu Formuły 2 byłemu kierowcy Charlesowi Pikowi. Teraz, pozostała część ekipy, odpowiedzialna za starty w elektrycznych wyścigach, również będzie odpowiadać przed nowymi właścicielami.

„Jestem zachwycony, że Nissan przejmuje e.dams” – powiedział szef programu wyścigowego japońskiej marki Tomasso Volpe, który obejmie rolę dyrektora zarządzającego ekipy. „Myślimy dzisiaj o Jeanu-Paulu Driotcie, który wspólnie z Nissanem miał wizję tego zespołu i pomógł w rozwoju naszej współpracy. Od jego odejścia w 2019 roku, Olivier i Grégory Driot przejęli kontrolę i zapewnili, że dziedzictwo sukcesów ich ojca będzie kontynuowane. To była przyjemność współpracować i chciałbym podziękować im za ich wsparcie i zaangażowanie”.

Nissan zapowiedział już, że będzie startować w Formule E przez cały cykl homologacyjny samochodów trzeciej generacji, który potrwa do sezonu 2025/2026: „To ważny krok dla naszego projektu Formuły E. Jako królowa wyścigów elektrycznych, Formuła E zapewnia nam angażującą światową platformę do pokazania klientom, że samochody elektryczne są fajne i ekscytujące, a także, że Nissan pozostaje w ścisłej czołówce, jeśli chodzi o technologię. Z radością weszliśmy do sportu w 2018 roku we współpracy z e.dams. Wiele się nauczyliśmy dzięki ich doświadczeniu w serii. Mamy wspaniały zespół i nie możemy się doczekać, żeby rozwijać nasze sukcesy i doświadczenie jako zespół i rozpocząć nowy rozdział naszego zaangażowania w Formule E”.

Zespół e.dams jest obecny w Formule E od pierwszego sezonu i wywalczył trzy tytuły mistrzowskie z rzędu, współpracując wtedy z Renault.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Nissana

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze