Z Formuły 2 do Formuły E: Ticktum kierowcą NIO 333

Kierowca Formuły 2 Dan Ticktum w sezonie 2021/2022 będzie kierowcą zespołu NIO 333. Jego partnerem będzie Oliver Turvey. Były członek zespołu Red Bulla i kierowca rozwojowy Williamsa zajmie miejsce Toma Blomqvista, który zdecydował się na przejście do amerykańskiej serii IMSA.

Znany z ostrego i ciętego języka zawodnik kilkukrotnie już dał się poznać kibicom zarówno z dobrej, jak i ze swojej złej strony. Teraz kierowca Formuły 2 pozna smak elektrycznego świata, gdzie spotka kilku swoich dawnych rywali z różnych serii wyścigowych.

„Jestem bardzo zadowolony, że będę mógł jeździć dla zespołu NIO 333 w Formule E” – powiedział Brytyjczyk. „To będzie spore wyzwanie, ponieważ nie miałem zbyt wiele czasu na przygotowanie się do testów, które odbędą się już w przyszłym tygodniu, a Formuła E jest bardzo skomplikowana, ale za to bardzo ekscytująca. Jest kilka różnych narzędzi których możesz użyć jako kierowca, ale to totalnie inne doświadczenie niż Formuła 2, więc czekam na to z niecierpliwością - zarówno psychicznie jak i fizycznie. Spędziłem z zespołem kilka przyjemnych dni na torze Silverstone w tym tygodniu i mam nadzieję, że w przyszłym sezonie się poprawimy i awansujemy na gridzie”.

Dla kierowcy Formuły 2 będzie to bardzo pracowity czas. Testy elektrycznej serii zaczynają się 29 listopada, a kończą 2 grudnia, więc co zrozumiałe Ticktum będzie zmuszony opuścić hiszpański tor po drugim dniu testów, gdzie uda się następnie na przedostatni w sezonie w F2 wyścig o Grand Prix Arabii Saudyjskiej. Jego miejsce zajmie wówczas Adam Carroll, który pełni w zespole rolę kierowcy rezerwowego i rozwojowego.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej NIO 333

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league