Askew kierowcą Andretti w Formule E

Mistrz Indy Lights z 2019 roku, Oliver Askew, w sezonie 2022 będzie kierowcą Formuły E, stając się częścią zespołu Avalanche Andretti.

Askew jest pierwszym Amerykaninem, który weźmie w pełnym sezonie Formuły E. Będzie on partnerem Jake’a Dennisa, który jako debiutant - wówczas w BMW Andretti - w minionym już cyklu miał dużą szansę, aby zostać pierwszym mistrzem świata elektrycznej serii.

„Jesteśmy szczęśliwi, że możemy powitać Olivera znów w naszej rodzinie Andretti” - powiedział Michael Andretti, szef zespołu. „Odnosiliśmy razem wiele sukcesów, kiedy to w 2019 roku wygrał mistrzostwo Indy Lights razem z nami i nie możemy się doczekać, aby wprowadzić go do Formuły E. Ciężko pracuje i mądrze się ściga. Jesteśmy pewni, że jest przygotowany do tych nowych wyzwań. Jesteśmy również bardzo podekscytowani, że możemy wystawić pierwszego amerykańskiego pełnoetatowego kierowcę w tak ekscytującej, międzynarodowej serii”.

„Jestem bardzo podekscytowany powrotem do korzeni i ponownym dołączeniem do Andretti Autospot na pełen etat Mistrzostw Świata Formuły E” – dodał Askew. „Andretti Autosport jest dla mnie niczym rodzina, a możliwość stawienia czoła temu rozdziałowi mojej kariery wspólnie z nimi znaczy więcej niż można opisać słowami”.

Askew jest bardzo dumny z faktu, że będzie jedynym Amerykaninem w stawce Formuły E.

„Bycie jedynym potwierdzonym kierowcą reprezentującym Stany Zjednoczone w Formule E jest czymś, z czego jestem bardzo dumny. Nie mogę się doczekać, aby jak najszybciej przystąpić do pracy”.

Askew zadebiutuje w Formule E podczas przedsezonowych testów na torze w Walencji 29 listopada. W przeszłości amerykańskimi kierowcami w tej serii byli Scott Speed, Matthew Brabham oraz Marco Andretti. Wszyscy trzej kierowcy pojawili się w stawce Formuły E w sezonie 2014/2015 i wystartowali tylko w kilku wyścigach.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Andretti Autosport

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league