Günther przechodzi do Nissana w Formule E

Były fabryczny kierowca BMW Maximilian Günther dołączy do zespołu Nissan e.dams na sezon 2021/2022 Mistrzostw Świata Formuły E. Będzie on partnerem Sébastiena Buemiego.

Niemiecki kierowca pokazał niesamowite umiejętności w swoich dotychczasowych startach w Formule E, odnosząc trzy zwycięstwa i raz plasując się na drugim stopniu podium. Wcześniej odnosił sukcesy w kategoriach juniorskich w różnych seriach wyścigowych, a w 2016 roku zajął drugie miejsce w Mistrzostwach Europy FIA Formuły 3. Następnie startował w serii FIA Formuły 2, w której odnotował na swoim koncie jedno zwycięstwo i jedno podium. W Formule E zadebiutował w 2018 r.

Maximilian Günther powiedział: „Jestem dumny, że mogę się stać częścią rodziny Nissan e.dams. Zespół stawia sobie bardzo ambitne cele w Mistrzostwach Świata ABB FIA Formuły E, a ja czuję się silnie zmotywowany, aby wnieść swój wkład w realizację tych dążeń. Możliwość startów w zespole fabrycznym jednego z największych producentów samochodów na świecie to dla mnie prawdziwy zaszczyt oraz kolejny wielki krok w mojej sportowej karierze. Nie mogę się doczekać tej ekscytującej przygody”.

Nissan z niecierpliwością oczekuje rozpoczęcia ósmego sezonu mistrzostw, który będzie już czwartym rokiem startów zespołu w Formule E. „Cieszymy się, że Maximilian wniesie do zespołu swoją pasję i zapał” – powiedział Tommaso Volpe, globalny dyrektor ds. sportów motorowych Nissana. „Ten młody kierowca odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w swoim debiutanckim sezonie w Formule E i został najmłodszym triumfatorem wyścigu w całej historii serii”.

„Z radością witam Maximiliana w wielkiej wyścigowej rodzinie Nissana” – powiedział Ashwani Gupta, dyrektor operacyjny w Nissan Motor Co., Ltd. „Maximilian, który ma na swoim koncie trzy zwycięstwa w wyścigach Formuły E, wnosi do zespołu duże doświadczenie. Jestem pewien, że bardzo szybko się zadomowi i odniesie sukces w stawce, w której na co dzień rywalizują jedni z najbardziej utalentowanych kierowców w sportach motorowych”.

Poprzez swoją obecność na torach Formuły E Nissan pragnie przybliżyć szerszej publiczności emocje i radość z jazdy bezemisyjnymi samochodami elektrycznymi. W ramach dążenia do osiągnięcia neutralności węglowej w działalności spółki oraz w cyklu życia jej produktów do 2050 r. Nissan planuje zelektryfikować wszystkie nowe pojazdy oferowane na kluczowych rynkach do początku lat 30. XXI wieku.

„Nasze długoterminowe zaangażowanie w Formułę E zapewnia nam potężną platformę, dzięki której możemy zademonstrować ekscytujące osiągi naszej bezemisyjnej technologii stosowanej w samochodach elektrycznych. Konkurowanie w całkowicie elektrycznej serii wyścigowej pomaga nam tworzyć dla naszych klientów jeszcze lepsze samochody, wzbogacone o najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne przeniesione z torów wyścigowych na drogi” – dodaje Gupta.

„Dołączenie przez Maximiliana do naszego zespołu otwiera kolejny ekscytujący rozdział naszej przygody z Formułą E” – powiedział Gregory Driot, jeden z szefów zespołu Nissan e.dams. „Jego szybkość i determinacja będą cennymi atutami dla rozwoju naszego zespołu”.

Mitsunori Takaboshi pozostanie kierowcą testowym i rezerwowym zespołu, natomiast Jann Mardenborough, były zwycięzca Nissan GT Academy, będzie pełnił funkcję kierowcy rozwojowego.

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze