Mercedes-EQ zdobywa mistrzostwo Formuły E

W swoim drugim sezonie jako fabryczna ekipa, Mercedes-EQ wywalczył mistrzostwo w klasyfikacji zespołów Formuły E. Niemieckiego producenta reprezentowali mistrz świata kierowców Nyck de Vries oraz Stoffel Vandoorne.

Mercedes-EQ odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w ostatnim wyścigu sezonu 2019/2020 za sprawą Stoffela Vandoorne, natomiast w tym roku jego kierowcy wygrywali jeszcze trzykrotnie – Vandoorne wygrał drugi wyścig w Rzymie, natomiast de Vries triumfował w Rijadzie oraz w Walencji.

Zespół zakończył sezon z dorobkiem 181 punktów. Cztery mniej miał drugi w klasyfikacji Jaguar. Ustępujący mistrzowie z Techeetah zakończyli sezon na trzeciej pozycji, 15 punktów z tyłu.

„To był szczyt emocji” – podsumował zakończenie sezonu szef ekipy Ian James. „Ta seria jest zaprojektowana w taki sposób, że nie wiadomo co się wydarzy. Popełniliśmy kilka błędów, ale mieliśmy też pecha, podobnie jak inni. Nyck był pokorny i skupiony na pracy przez cały sezon. Nie mieliśmy żadnych wątpliwości co do jego pracy i to mistrzostwo jest zasłużone. To coś wyjątkowego, być pierwszymi mistrzami świata”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league