Lotterer i Wehrlein pozostają w Porsche na kolejny sezon

Fabryczny zespół Porsche w Formule E zdecydował o pozostaniu przy dotychczasowym składzie kierowców. André Lotter i Pascal Wehrlein będą reprezentować barwy niemieckiego producenta także w sezonie 2021/2022.

André Lotterer rywalizuje w Formule E dla Porsche począwszy od sezonu 2019/2020. 39-letni doświadczony zawodnik ma na koncie tytuł mistrza świata w Długodystansowych Mistrzostwach Świata 2012, a także trzykrotne zwycięstwo w legendarnym 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Do tej pory za kierownicą Porsche 99X Electric zapewnił sobie jedno pole position (Meksyk, 2019 rok) i trzy miejsca na podium (Rijad w 2019 r., Berlin w 2020 r. oraz Walencja w 2021 r.). 26-letni Pascal Wehrlein, mistrz DTM z 2015 r., jest najmłodszym członkiem zespołu Formuły E TAG Heuer Porsche. Do serii trafił trzy lata temu przez Formułę 1, a teraz startuje w swoim pierwszym sezonie w barwach Porsche. Jego najlepszym dotychczasowym wynikiem było trzecie miejsce w kwietniowym wyścigu w Rzymie. W Puebla Pascal wywalczył pole position.

„Mimo że odnieśliśmy w tym sezonie kilka znaczących sukcesów, to nie osiągnęliśmy jeszcze wszystkich naszych celów. Tym bardziej się cieszę, że Porsche daje mi szansę i będę mógł przyłożyć rękę do dalszego rozwoju naszego zespołu” – powiedział André Lotterer.

Pascal Wehrlein dodał: „Zespół serdecznie mnie przyjął i choć byłem nowicjuszem, od samego początku czułem się tu bardzo komfortowo. W naszym pierwszym wspólnym sezonie wiele już osiągnęliśmy i ugruntowaliśmy swoją pozycję w Formule E. Jestem bardzo zadowolony, że będę częścią tego wspaniałego zespołu również w przyszłości”.

Finał sezonu Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA 2020/2021 odbędzie się już 14-15 sierpnia w Berlinie, gdzie kierowcy wystartują w dwóch wyścigach. Plany zakładają, że ósmy sezon pierwszej na świecie serii wyścigów elektrycznych bolidów – 2021/2022 – rozpocznie się na przełomie listopada i grudnia, od oficjalnych jazd testowych dla wszystkich zespołów. Pierwszy i drugi wyścig zaplanowano na 28-29 stycznia 2022 r. w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league