Powell dołącza do Virgin Racing

Liderka kobiecej serii wyścigowej W Series Alice Powell dołączyła do zespołu Formuły E Virgin Racing. Zawodniczka już wcześniej – w 2020 roku – wzięła udział w teście młodych kierowców, a jej dobre wyniki zaowocowały podpisaniem oficjalnego kontraktu. Powell prowadzi obecnie w klasyfikacji generalnej W Series i ma sześć punktów przewagi nad drugą Jamie Chadwick. W sezonie 2021 wygrała dwie z trzech rund, w tym domowe Grand Prix Wielkiej Brytanii.

„Podczas mojego testu pracowałam już z kilkoma osobami z zespołu i jestem bardzo podekscytowana tym, że mogę być częścią tak fantastycznego zespołu” – powiedziała. „Widziałam jak ciężko wszyscy pracują w fabryce i możliwość pomocy zespołowi, który ma taki świetny skład jak Robin i Nick jest niesamowita. Mamy świetny samochód i wspaniałych kierowców i jestem dumna, że mogę wspierać zespół w symulatorze i przyczynić się do dobrych wyników”.

Po tym teście ekipa uzgodniła z Powell warunki kontraktu, ale ze względu na zmiany kalendarza Formuły E, została ona anulowana. Oprócz roli kierowcy testowego oraz testowania w symulatorze, zawodniczka będzie również pomagać w przygotowaniach do wyścigu, w pracach rozwojowych oraz w działaniach komercyjnych. Kontrakt z Powell o tyle jest ważny, że wraz z końcem roku z Formuły E wycofuje się Audi.

Pod wrażeniem pracy i szybkości zawodniczki W Series jest szef zespołu Sylvain Filippi: „Widzieliśmy jej wydajność i to, co może dostarczyć podczas testu młodych kierowców, które z nami odbyła i jesteśmy bardzo zadowoleni, że mamy ją w zespole. Wnosi ze sobą wiele umiejętności, determinacji i fantastyczne doświadczenie za kierownicą. Nie mam wątpliwości, że będzie dla nas bardzo cennym zasobem, a zespół nie może się doczekać współpracy z nią”.

Źródło: envisionvirginracing.com

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze