Formuła E będzie ścigać się po pełnym torze w Monako

Po raz pierwszy w swojej historii, Formuła E będzie ścigać się po pełnej wersji toru ulicznego w Monte Carlo. Tegoroczna, czwarta edycja E-Prix Monako odbędzie się na torze ulicznym długości 3,32 kilometra, podobnym do tego z Formuły 1.

Dotychczas elektryczna seria korzystała ze skróconego toru, w którym po pierwszym zakręcie Sainte Devote następował zjazd w dół do szykany Nouvelle, gdzie kierowcy wracali na standardową nitkę. W tym roku stawka Formuły E po raz pierwszy wykona podjazd pod górę przez Beau Rivage.

Układ wykorzystywany przez Formułę E będzie jednak nieznacznie różnić się od toru Formuły 1 – krawężnik w zakręcie Sainte Devote zostanie umieszczony w innym miejscu, a wyjazd z szykany Swimming Pool zostanie nieco przemodelowany.

„Ściganie się na dłuższej wersji historycznego toru to kolejny kamień milowy dla Formuły E” – powiedział szef serii Alberto Longo. „Pod wieloma względami ten tor jest stworzony dla Formuły E: to szybki i wąski tor uliczny, pełny okazji do wyprzedzania, który przetestuje umiejętności zarządzania energią przez kierowców swoimi stromymi podjazdami w szybkich sekcjach”.

Wyścig na ulicach Monte Carlo odbędzie się 8 maja.

Źródło: fiaformulae.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league