DS pozostanie w Formule E do 2026 roku

Francuska marka DS Automobiles poinformowała, że pozostanie w Formule E po wprowadzeniu samochodów trzeciej generacji. Aktualni mistrzowie będą tym samym uczestniczyć w elektrycznych wyścigach przynajmniej do 2026 roku.

DS jest obecne w Formule E od sezonu 2015/2016, kiedy otwarta została rywalizacja układów napędowych. Francuski producent był początkowo związany z ekipą Virgin Racing, by od sezonu 2018/2019 nawiązać współpracę z Techeetah – ta kombinacja zdobywała od tamtej pory tytuły mistrzowskie w obu klasyfikacjach.

„W DS istnieje bardzo silne powiązanie pomiędzy rozwojem w Formule E oraz elektryfikacji samochodów drogowych” – powiedział dyrektor ds. osiągów Xavier Mastelan Pinon. „Wiele nauczyliśmy się rozwijając układ napędowy pierwszej generacji, co ostatecznie przyniosło sukcesy, co zdobyliśmy wszystkie tytuły od wprowadzenia aut drugiej generacji. Z nowym samochodem Formuła E wespnie się na kolejny szczebel, jeśli chodzi o osiągi i być może zobaczymy także superszybkie ładowanie”.

Wraz z wprowadzeniem nowej generacji samochodów Formuły E na sezon 2022/2023, od układów napędowych będzie wymagana moc o 40% większa – w trybie kwalifikacyjnym wzrośnie ona do 350 kW, a w trybie wyścigowym kierowcy będą mieli do dyspozycji 300 kW mocy. Układ odzyskiwania energii będzie obecny na obu osiach, mogąc rozwinąć 600 kW, w porównaniu do obecnych 250 kW.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej DS Automobiles

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league