Inauguracja sezonu Formuły E nie odbędzie się w planowanym terminie

Władze Mistrzostw Świata Formuły E poinformowały, że sezon 2020/2021 nie rozpocznie się w planowanym terminie. Wyścigi pierwszej rundy w Santiago zostały przełożone ze względu na wykrycie nowego szczepu koronawirusa w Wielkiej Brytanii.

„W porozumieniu z władzami Santiago, podjęto decyzję o przełożeniu E-Prix” – czytamy w oświadczeniu serii. „Wyścigi nie odbędą się w planowanym terminie 16-17 stycznia i pracujemy wspólnie z miastem nad ustaleniem terminu w pierwszym kwartale 2021”.

Choć władze serii próbowały utrzymać wyścig w kalendarzu do ostatniej chwili, uniemożliwiła to decyzja rządu Chile o zakazie wjazdu do kraju dla wszystkich, którzy przebywali na terytorium Wielkiej Brytanii w przeciągu poprzednich 14 dni. Podobne ograniczenia wprowadziło już 40 innych państw.

Większość zespołów, jak i sama Formuła E ma swoje siedziby w Wielkiej Brytanii. Seria ma podać nowy termin wyścigów w Santiago w styczniu – wtedy też poznamy daty dwóch kolejnych rund. Na tę chwilę w kalendarzu pozostają jedynie dwa nocne wyścigi w Rijadzie pod koniec lutego.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league