Formuła E potwierdza pierwsze cztery wyścigi sezonu 2020/2021

Pierwszy sezon rangi mistrzostw świata Formuły E rozpocznie się od dwóch podwójnych rund w Chile oraz Arabii Saudyjskiej – poinformowali organizatorzy elektrycznej serii wyścigowej.

Inauguracja nowego sezonu została zaplanowana na 16-17 stycznia w Santiago. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich zaangażowanych, runda odbędzie się bez udziału publiczności. Pomimo to, lokalizacja toru pozostanie niezmieniona i wyścig będzie toczyć się w centrum stolicy Chile.

Kolejne dwie rundy odbędą się w dniach 26-27 lutego w Rijadzie. Władze serii, wspólnie z władzami miasta, chcą umożliwić udział kibiców, lecz nie jest to jeszcze potwierdzone.

Wyścigi w Meksyku oraz Sanya zostały jak na razie przeniesione na dalszą część roku. Władze Formuły E zapewniają, że skupiają się na organizacji wyścigów w miastach i chcą w jak największym stopniu zrealizować ogłoszony wcześniej kalendarz.

Panujące obostrzenia oraz utrudnienia w organizacji wyścigów miejskich sprawiają jednak, że seria musi brać pod uwagę permanentne tory wyścigowe jako alternatywne lokalizacje – w pogotowiu mają stać portugalskie Estoril, hiszpańska Walencja oraz znany Formule E tor w Marrakeszu. Obecnie najbardziej zagrożone są rundy w Rzymie i Paryżu, gdzie obserwuje się wzrost przypadków zakażeń koronawirusem.

Źródło: fiaformulae.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league