Buemi i Rowland pozostają w Nissanie na kolejny sezon Formuły E

Fabryczny zespół Nissana w Formule E pozostanie przy swoim obecnym składzie kierowców. Sébastien Buemi oraz Oliver Rowland trzeci rok z rzędu będą reprezentować barwy japońskiego producenta. W sezonie 2019/2020 zajęli czwarte i piąte miejsce w klasyfikacji generalnej, a ich punkty złożyły się na drugą lokatę Nissana wśród producentów.

„Jestem zachwycony, że pozostanę w zespole” – powiedział Buemi, który startuje w Formule E od samego początku. „Wiele razem osiągnęliśmy i mamy za sobą świetny szósty sezon. Drugie miejsce w klasyfikacji pomoże nam utrzymać rozpęd i napawa pewnością, której potrzebujemy do tego, by stać się jeszcze bardziej konkurencyjnymi. Świetnie będzie znów mieć Olivera za zespołowego kolegę. Bardzo dobrze współpracujemy i czuję, że mając w zespole taką wiedzę i doświadczenie, jesteśmy w dobrej pozycji, aby walczyć o dalsze sukcesy”.

Rowland przejechał jeden wyścig w Formule E przed dołączeniem do Nissana na sezon 2018/2019. Brytyjczyk trzykrotnie zdobywał od tamtej pory pole position i odniósł swoje pierwsze zwycięstwo podczas pierwszego wyścigu na wydłużonym torze w Berlinie: „Szósty sezon był świetny z perspektywy zespołu, jak i mojej. Byłem zachwycony odniesieniem pierwszego zwycięstwa w Formule E wspólnie z Nissanem e.dams. Włożyłem dużo pracy i treningu w to, aby jeździć bardziej regularnie i przyniosło to efekty. Potwierdzenie mojego miejsca w ekipie na kolejny rok, wspólnie z Sebem, to kolejna dobra wiadomość. Wrócimy silniejsi niż dotychczas”.

Nissan rozpocznie sezon ze starym układem napędowym, z zamiarem wprowadzenia nowej wersji przed pierwszym europejskim wyścigiem sezonu w kwietniu.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Nissana

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league