Wehrlein: Zrobię wszystko, aby osiągnąć nasze wspólne cele

Od przyszłego sezonu Pascal Wehrlein wzmocni zespół Formuły E TAG Heuer Porsche i jako regularny kierowca dołączy do André Lotterera. 25-latek opowiada o nowym wyzwaniu oraz o celach związanych z Porsche. Wspomina również o swoich dotychczasowych doświadczeniach w motorsporcie i wyjaśnia, dlaczego w jego oczach Formuła E jest tak szczególna.

„Jestem naprawdę szczęśliwy i wdzięczny za tę możliwość" – powiedział Wehrlein w podkaście Inside E. „Dołączenie do zespołu Formuły E TAG Heuer Porsche to wspaniałe uczucie. Chcę odnosić sukcesy, wygrywać wyścigi i zdobywać mistrzostwa, dlatego czuję, że Porsche jest dla mnie idealnym miejscem. To początek długiej, udanej relacji. Zrobię wszystko, aby osiągnąć nasze wspólne cele".

Mimo młodego wieku Pascal Wehrlein wnosi do zespołu duże doświadczenie – ma za sobą istotne sukcesy w międzynarodowych wyścigach. Przez 4 lata rywalizował w DTM, gdzie przeszedł do historii jako najmłodszy mistrz w historii, zdobywając tytuł w 2015 r. W latach 2016-2017 wystartował w 39 wyścigach Formuły 1, a później – w 17 wyścigach Formuły E, zdobywając łącznie 72 punkty: „Nie zmieniłbym żadnego z dotychczasowych etapów mojej kariery. Bardzo cenię doświadczenie, jakie zdobyłem w DTM za kierownicą aut turystycznych. Tytuł DTM z 2015 r. to zdecydowanie jedno z moich najważniejszych osiągnięć, ale czas w Formule 1 też uważam za bardzo wartościowy. Nigdy nie miałem okazji ścigać się tam konkurencyjnym bolidem, ale i tak udało mi się zdobyć kilka punktów".

W 2018 r., po pożegnaniu z Formułą 1, Pascal Wehrlein przez kolejny rok rywalizował w DTM, a w 2019 r. zadebiutował w Formule E. Jak opowiada w podkaście, wiązało się to ze znacznymi zmianami: „Sądzę, że największym wyzwaniem jest sam wyścig oraz zarządzanie energią. Aby ukończyć wyścig, zawsze musisz oszczędzić trochę energii. To najistotniejsze zadanie, a zarazem największa różnica w porównaniu do wszystkich serii wyścigów, w których do tej pory startowałem".

W swoim pierwszym wyścigu w barwach zespołu Formuły E TAG Heuer Porsche Pascal Wehrlein wystartuje 16 stycznia 2021 roku, w E-Prix Santiago, podczas którego świętował swój największy dotychczasowy sukces w Formule E – w sezonie 2018/2019 zajął tam drugie miejsce.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league