Wehrlein dołącza do Porsche w Formule E

Porsche ogłosiło, że Pascal Wehrlein będzie etatowym kierowcą zespołu w Formule E od przyszłego sezonu mistrzostw świata.

Do tej pory Wehrlein wziął udział w 17. wyścigach Formuły E, gromadząc po drodze 72 punkty. W swoim pierwszym sezonie w elektrycznej serii wywalczył on pole position i znalazł się na podium dzięki drugiemu miejscu w E-Prix Santiago. O podpisaniu kontraktu z Porsche przez niemieckiego kierowcy mówiło się już od dłuższego czasu i to było powodem anulowania wcześniejszej umowy z Mahindrą, przez co Wehrlein nie wystartował w ostatnich sześciu rundach sezonu w Berlinie.

Wehrlein zastąpi w Porsche Neela Janiego, który w środę podczas jednego z wyścigów w Tempelhof zajął szóste miejsce i sięgnął po swoje pierwsze punkty.

„Możliwość reprezentowania Porsche w sezonie 2020/2021 Mistrzostw Świata Formuły E to dla mnie wielki zaszczyt. Zawsze śledziłem wyjątkową historię sportów motorowych tej marki. Mam ogromny szacunek dla legendarnej historii sukcesu Porsche. Dołączenie do zespołu TAG Heuer Porsche Formula E Team jako kierowca etatowy jest fantastyczną okazją. Chciałbym podziękować wszystkim w Porsche za tę ogromną szansę i zaufanie w moje umiejętności. Nie mogę się teraz doczekać jak najszybszego poznania zespołu i rozpoczęcia pracy w Weissach” – powiedział Wehrlein.

Fritz Enzinger, szef Porsche Motorsport, dodał z kolei, że cieszy się z zatrudnienia Wehrleina, chwaląc jego umiejętności oraz doświadczenie, a także dziękując Janiemu za dotychczasową współpracę i potwierdzając, że kierowca pozostanie w Porsche i weźmie udział w innym projekcie.

„Z przyjemnością witamy Pascala w rodzinie Porsche. W młodym wieku zdobył duże doświadczenie w różnych seriach wyścigowych, gdzie zawsze pokazywał się z dobrej strony. Chcielibyśmy również podziękować Neelowi Janiemu za jego niezwykłe zaangażowanie. Odegrał znaczącą rolę w rozwoju naszego projektu Formuły E i tym samym walnie przyczynił się do sukcesów zespołu TAG Heuer Porsche Formula E Team w minionym sezonie” – stwierdził Enzinger.

„Neel zostanie z Porsche. Wkrótce znów zobaczymy go w akcji w przyszłych projektach motorsportowych, z czego jestem zadowolony. Wraz z Pascalem i André [Lottererem] będziemy mieli dwóch doświadczonych, światowej klasy kierowców Formuły E na kolejny sezon Mistrzostw Świata Formuły E, którzy mają wszystko, czego potrzeba, aby świętować dalsze sukcesy”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Porsche

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league