Blomqvist zastąpi Calado podczas finału Formuły E

Po ponad dwuletniej przerwie, Tom Blomqvist powróci do stawki Mistrzostw Formuły E. Brytyjczyk weźmie udział w dwóch wyścigach kończących sezon 2019/2020 na modyfikowanym torze Tempelhof w Berlinie, reprezentując fabryczny zespół Jaguara.

Etatowy kierowca ekipy James Calado nie weźmie udział w finale sezonu, ze względu na odbywającą się w weekend rundę Długodystansowych Mistrzostw Świata. Zakończył on tym samym swoją przygodę z Formułą E, bowiem na kolejny sezon jego miejsce w Jaguarze zajmie Sam Bird.

Dla Blomqvista będzie to pierwszy występ w elektrycznej serii od E-Prix Paryża w 2018 roku: „Nie mogę się doczekać, aby zasiąść za kierownicę Jaguara I-Type 4 na najbliższe dwa wyścigi. Odbędą się one na nowym układzie toru, zatem wszyscy będą mieli równe szanse. Nie mogę doczekać się mojego debiutu w Formule E i chcę dać z siebie wszystko dla Mitcha oraz zespołu”.

Drugi z kierowców Jaguara Mitch Evans wygrał rundę w Meksyku i przyjechał do Berlina w roli pretendenta do mistrzowskiego tytułu. Cztery dotychczasowe wyścigi na nieczynnym lotnisku Tempelhof nie przebiegły jednak po myśli Nowozelandczyka, który spadł na szóste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Jaguar Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league