Sette Câmara wystartuje w Formule E

Były kierowca Formuły 2 Sérgio Sette Câmara zadebiutuje w Mistrzostwach Formuły E przy okazji sześciu ostatnich wyścigów sezonu 2019/2020 na torze Tempelhof w Berlinie. Brazylijczyk zastąpi Brendona Hartleya w zespole Dragon Racing.

„Wspólnie z zespołem znaleźliśmy wspólny język podczas testów debiutantów w Marrakeszu” – powiedział Sette Câmara, który pełni rolę kierowcy testowego amerykańskiej ekipy. „Zrealizowaliśmy program i dobrze się spisaliśmy, kończąc dzień na drugim miejscu. Z radością dzielę się wiadomością, że znów będę z nimi pracować, tym razem w warunkach wyścigowych, co jest tym bardziej szczególne. Chciałbym podziękować Jay’owi Penske oraz wszystkim członkom ekipy za tę okazję”.

Dragon Racing w żaden sposób nie zakomunikował zakończenia współpracy ze swoim dotychczasowym kierowcą Brendonem Hartleyem, do czego miało dojść w ubiegłym tygodniu. Nowozelandczyk zdobył jedyne dwa punkty ekipy w sezonie 2019/2020 podczas inauguracyjnego weekendu w Rijadzie. Drugi samochód nadal poprowadzi wicemistrz serii DTM Nico Müller.

Źródło: dragonracing.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league