Mistrz Super Formuły wystartuje w Formule E

Aktualny mistrz japońskiej Super Formuły oraz były mistrz serii Super GT Nick Cassidy dołączy do zespołu Virgin Racing na sezon 2020/2021 Formuły E. Nowozelandczyk zostanie partnerem Robina Frijnsa, zajmując miejsce odchodzącego Sama Birda.

„Dołączenie do Formuły E oraz Virgin Racing na przyszły sezon to dla mnie wspaniała okazja” – powiedział 25-latek. „To jeden z najlepszych zespołów w stawce, który ma znakomite zasoby i cały czas imponował mi od kiedy dołączyłem do nich na test debiutantów w marcu. Wszyscy kierowcy wiedzą, że stawka Formuły E jest wśród najlepszych na świecie, więc wspaniale będzie dopisać do niej moje imię”.

Cassidy próbował swoich sił w Europie, zajmując czwarte miejsce w Europejskiej Formule 3, by następnie przeprowadzić się do Japonii, gdzie w przeciągu czterech lat zdobył tytuły w Japońskiej Formule 3, Super GT oraz Super Formule: „Ściganie się w Japonii było wspaniałym doświadczeniem i mam szczęście, że mogłem osiągnąć tak wiele w tak krótkim czasie. Czuję, że to właściwy moment na kolejne wyzwanie w mojej karierze i nie mogę doczekać się, aby podjąć je z zespołem Virgin Racing w Formule E”.

Związany z zespołem od pierwszego wyścigu Formuły E Sam Bird przejdzie w przyszłym sezonie do fabrycznej ekipy Jaguara.

Źródło: envisionvirginracing.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league