Abt dokończy sezon Formuły E

Zawieszony w swoich obowiązkach przez Audi, Daniel Abt pozostanie w stawce Mistrzostw Formuły E na czas sześciu wyścigów w Berlinie, kończących sezon 2019/2020. 27-latek dołączy do zespołu NIO 333, zastępując Ma Qing Hua.

„Pora spojrzeć w przyszłość i powrócić do tego, co kocham najbardziej, czyli ścigania” – powiedział Niemiec. „Jestem wdzięczny za okazję oraz zaufanie okazane przez NIO 333. Możliwość ścigania się w ostatnich sześciu domowych rundach i kontynuacji uczestnictwa we wszystkich wyścigach Formuły E jest bardzo ekscytująca”.

Abt znalazł się poza kokpitem Audi w związku z incydentem w wirtualnych wyścigach Formuły E, gdy pozwolił innemu kierowcy wystartować w jego imieniu: „To był błąd i wziąłem za niego pełną odpowiedzialność. Nie szukam rewanżu i nie żywię do nikogo urazy. Chcę tylko dać z siebie wszystko, aby pomóc ekipie zaliczyć udaną końcówkę sezonu”.

Przed wznowieniem sezonu Formuły E na początku sierpnia, Abt będzie mieć okazję przetestować samochód NIO 333 w Wielkiej Brytanii. Etatowy kierowca ekipy Ma Qing Hua nie weźmie udziału w wyścigach na torze Tempelhof z powodu obostrzeń w ruchu międzynarodowym.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Lisheng Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league