Ma nie wystartuje w Berlinie, szansa dla Abta?

Chiński kierowca Ma Qing Hua nie weźmie udziału w sześciu wyścigach na torze Tempelhof w Berlinie, które zakończą sezon 2019/2020 Mistrzostw Formuły E. Reprezentant zespołu NIO 333 będzie musiał pozostać w Chinach, ze względu na obostrzenia w ruchu granicznym, związane z pandemią koronawirusa.

„Niestety, nie pojadę w tym roku do Berlina” – powiedział Ma. „Podróżowanie i ściganie się zagranicą jest teraz utrudnione, bo to wystawiłoby nas na większe zagrożenie zarażenia. Odbyliśmy z zespołem dogłębną dyskusję na temat obecnej sytuacji i podjęliśmy decyzję, która będzie najlepsza z punktu widzenia zespołu. Nie mogę doczekać się powrotu do ścigania w siódmym sezonie”.

Jak informują niemieckie media, ofertę startu w Berlinie otrzymał zwycięzca sprzed dwóch lat Daniel Abt. Niemiec wziął udział we wszystkich dotychczasowych wyścigach elektrycznej serii wyścigowej, lecz znalazł się poza stawką w związku z incydentem w wirtualnych wyścigach, gdzie pozwolił innemu zawodnikowi startować w jego imieniu.

Zespół NIO 333 ma również rozważać zatrudnienie byłego mistrza serii Nelsona Piqueta Jr. oraz Toma Dillmanna, z którym współpracował w sezonie 2018/2019.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Lisheng Racing, motorsport-magazin.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league