Mistrzostwa Formuły E 2019/2020 zostały oficjalnie zawieszone. W najnowszym podkaście pt. „Inside E” (z ang. „wewnątrz Formuły E, Formuła E od kuchni”) Carlo Wiggers, dyrektor Porsche Motorsport ds. zarządzania zespołem i relacji biznesowych, oraz Pascal Zurlinden, dyrektor fabrycznej sekcji Motorsport, rozmawiają o tym, jak w obecnej sytuacji odnajduje się zespół Formuły E TAG Heuer Porsche. Analizują też wyścigi, które już się odbyły, i podsumowują dotychczasowy obraz sezonu.

„Rozprzestrzenianie się koronawirusa dotyka wszystkich i wykracza daleko poza sport motorowy” – powiedział Wiggers. „Zdrowie naszych pracowników i ludzi na całym świecie ma najwyższy priorytet”. W tych nieprzewidywalnych czasach ważne jest poczucie wspólnoty i solidarności. Oczywiście codzienna praca w centrum rozwoju Porsche w Weissach przebiega inaczej niż zwykle. „Zgodnie z zaleceniami władz przeszliśmy na pracę w domu – przynajmniej w tych obszarach, w których można pracować zdalnie. Prace warsztatowe zostały ograniczone do minimum” – powiedział Pascal Zurlinden.

Ocena dotychczasowej części sezonu – po wyścigach w Ad-Dirijja, Santiago, Meksyku i Marrakeszu – jest pozytywna. „Postawiliśmy sobie za cel osiągnięcie wyników w postaci miejsc na podium i już w naszym pierwszym wyścigu wskoczyliśmy na drugie miejsce” – powiedział Pascal Zurlinden. „Kolejnym osiągnięciem było pole position podczas e-Prix Meksyku. Udowodniliśmy, że Porsche 99X Electric to konkurencyjny samochód”.

W świetle aktualnej sytuacji, w okresie wolnym od wyścigów, Carlo Wiggers nadal dostrzega możliwości – szczególnie w dziedzinie e-sportu – angażowania się w sport motorowy i zapewniania fanom rozrywki w tych trudnych czasach. Jak powiedział, „obecnie jedynym sposobem, aby pozostać wiernym naszej pasji, są wirtualne wyścigi. Mamy do czynienia z boomem w tej dziedzinie”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race