Władze Mistrzostw Formuły E ogłosiły, że sezon 2019/2020 zostanie wstrzymany na okres dwóch miesięcy, w związku z trwającą pandemią koronawirusa i dużym ryzykiem, jakie niesie za sobą organizacja wyścigów w centrach miast.

Elektryczna seria wyścigowa postanowiła o odwołaniu pozostałych w tym czasie rund w Paryżu oraz Seulu. Żadne wyścigi nie odbędą się przynajmniej do końca kwietnia. Organizacja wyścigów w maju stoi obecnie pod znakiem zapytania, a jeżeli sytuacja się poprawi, rundy w czerwcu i lipcu powinny odbyć się zgodnie z planem.

„To czas na podejmowanie odpowiedzialnych działań i dlatego zdecydowaliśmy się zawiesić sezon i zrezygnować z organizacji wyścigów przez najbliższe dwa miesiące” – powiedział prezes Formuły E Alejandro Agag. „Motorsport stanowi dużą część naszego życia i jest ważny, ale najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo naszych ludzi, fanów, ich rodzin oraz mieszkańców miast, w których się ścigamy. Formuła E powróci gdy COVID-19 przestanie się rozprzestrzeniać i kryzys zdrowotny zostanie zażegnany”.

Źródło: fiaformulae.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race