Władze Mistrzostw Formuły E poinformowały o tym, że zaplanowane na 4 kwietnia E-Prix Rzymu nie będzie mogło dojść do skutku ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa we Włoszech oraz działania władz zakazujące organizacji wydarzeń masowych.

„Formuła E, w porozumieniu z odpowiednimi władzami w Rzymie, EUR, FIA oraz Automobilklubem Włoch, będzie współpracować z partnerami oraz udziałowcami nad oceną alternatywnych opcji oraz przełożeniem E-Prix Rzymu na inny termin, gdy restrykcje zostaną zniesione” – czytamy w oświadczeniu.

Elektryczna seria wyścigowa rozważała organizację wyścigu bez udziału kibiców, lecz odrzucono taką opcję, bowiem członkowie ekip nadal napotkaliby na poważne utrudnienia w podróży, a ewentualne pojawienie się przypadków wirusa w Rzymie niemal na pewno skutkowałoby kwarantanną.

To już drugi wyścig sezonu 2019/2020, który został przełożony bezterminowo z powodu koronawirusa – taką samą decyzję podjęto w przypadku rundy w Sanya, a kolejny zaplanowany wyścig to E-Prix Paryża 18 kwietnia.

Źródło: fiaformulae.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race