Najmłodszy zwycięzca w historii Formuły E

Maximilian Günther wygrał swój zaledwie trzeci wyścig w barwach fabrycznego zespołu BMW w Mistrzostwach Formuły E. 22-latek został najmłodszym zwycięzcą w historii elektrycznej serii wyścigowej i katapultował się na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.

„To spełnienie marzeń” – powiedział zwycięzca z Santiago. „Jestem niezmiernie szczęśliwy z mojego pierwszego zwycięstwa w Formule E. Drugie miejsce w kwalifikacjach było świetne. Nie miałem dobrego startu po brudnej stronie toru, co kosztowało mnie lokatę, ale mądrze wykorzystaliśmy «tryb ataku», co pozwoliło mi objąć prowadzenie”.

„Było gorąco, więc bardzo ważne było kontrolowanie temperatury baterii. Zrobiliśmy to bardzo dobrze i na ostatnim okrążeniu António [Félix da Costa] musiał zwolnić dużo wcześniej ode mnie, więc pomyślałem, że «teraz albo nigdy» i zaatakowałem, na szczęście skutecznie”.

To drugie zwycięstwo kierowców BMW w trzech pierwszych wyścigach sezonu 2019/2020, dzięki czemu zespół objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej BMW

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league