Günther najszybszy na zakończenie testów Formuły E

Nowy nabytek fabrycznego zespołu BMW Maximilian Günther uzyskał najlepszy czas przedsezonowych testów Formuły E na torze w Walencji. Niemiec wykręcił swój najlepszy wynik 1:15,087 w trakcie popołudniowej sesji ostatniego dnia prób.

Piątkowe testy były kilkukrotnie przerywane po tym jak Nico Müller i Brendon Hartley wypadali z toru, a Stoffel Vandoorne i Edoardo Mortara zatrzymywali się z powodu problemów technicznych.

Ze stratą 0,103 sekundy, na drugim miejscu w łącznych wynikach uplasował się Wehrlein, od którego o 0,008 sekundy wolniej pojechał Müller. Reprezentujący mistrzowski zespół Techeetah António Félix da Costa był czwarty, przed Mitchem Evansem i Sébastienem Buemim – pierwszą szóstkę dzieliło 0,241 sekundy i znaleźli się w niej kierowcy sześciu różnych producentów.

Na siódmej pozycji uplasował się Alexander Sims, mając za sobą Robina Frijnsa i Olivera Rowlanda, którzy nie poprawili swoich najlepszych wyników ostatniego dnia testów. Czołową dziesiątkę uzupełnił Jérôme d’Ambrosio. Aż 22 kierowców zmieściło się w jednej sekundzie, a jedyny wyjątek stanowili obaj reprezentanci zespołu NIO.

W przerwie pomiędzy piątkowymi sesjami odbył się drugi wyścig próbny, w którym zwyciężył Sébastien Buemi. Szwajcar był jednym z aż siedmiu liderów i pokonał różnicą 1,6 sekundy André Lotterera. Trzecie miejsce zajął Edoardo Mortara, a prowadzący w początkowej fazie da Costa zdecydował się na zjechać do boksów.

Po zakończeniu testów grupowych zespoły Formuły E nadal mogą prowadzić przygotowania we własnym zakresie, przed zakazem testów, który zacznie obowiązywać 1 listopada. Pierwszy wyścig sezonu odbędzie się 22 listopada w Arabii Saudyjskiej.