Venturi przechodzi na silniki Mercedesa

Zespół Venturi nawiązał współpracę z wchodzącym do Mistrzostw Formuły E Mercedesem. Ekipa z Monako będzie korzystać z układów napędowych niemieckiego producenta.

Specjalizujące się w budowie samochodów do bicia rekordów prędkości oraz pojazdów specjalnego przeznaczenia Venturi dotychczas rozwijało własny układ napędowy, z którego w piątym sezonie elektrycznej serii wyścigowej korzystał również związany z Mercedesem zespół HWA. Po tym jak niemiecka marka oficjalnie weszła do Formuły E, role się odwróciły i to zespół zarządzany przez Susie Wolff będzie klientem na układ napędowy Mercedesa.

„To ważny krok naprzód dla zespołu i moich relacji z Mercedesem” – powiedziała Wolff. „Jestem przekonana, że nasza współpraca będzie udana. Zrobiliśmy postępy w sezonie piątym, ale nasze ambicje na sezon szósty są jeszcze większe i robimy wszystko, aby być jak najbardziej konkurencyjnym”.

Venturi zachowa swój dotychczasowy skład kierowców – Edoardo Mortara pozostanie z ekipą na trzeci sezon z kolei, a Felipe Massa jest w trakcie swojej kilkuletniej umowy.

Źródło: venturi.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league