Buemi i Rowland pozostają w NISMO

Ekipa Formuły E NISMO Nissan e.dams potwierdziła dziś, że Sébastien Buemi oraz Oliver Rowland będą reprezentować zespół w sezonie 2019/2020.

Po zdobyciu 6 z 13 pole position, wygranej na ulicach Nowego Jorku oraz stoczonej rywalizacji o mistrzostwo serii z Jeanem-Érikiem Vergnem, Buemi przyznał, że szósty sezon będzie dla jego ekipy wyzwaniem ze względu na nowe zespoły, które już niedługo zadebiutują na torze.

„Mieliśmy niezłe tempo w piątym sezonie i mam nadzieję, że to utrzymamy” – powiedział Szwajcar. „Są nowi producenci, którzy dołączą do szóstego sezonu, ale mamy więcej doświadczenia jeżeli chodzi o zespół i to powoduje, że jesteśmy bardziej konkurencyjni”.

Zespołowym kolegą utytułowanego Szwajcara będzie Oliver Rowland, który zachwycił podczas wyścigu w Sanyi, gdzie stanął po raz pierwszy na podium. Brytyjczyk dołączył do zespołu w ostatniej chwili, kiedy to zastąpił Alexa Albona, który w ostatniej chwili został powołany przez zespół Toro Rosso do Formuły 1.

„Miałem dobry pierwszy sezon, ale czas porządnie przygotować się do mojego drugiego sezonu i wrócić jeszcze silniejszy” – stwierdził Brytyjczyk. „Wszedłem w piąty sezon mając mało doświadczenia, ale myślę, że szybko się zaaklimatyzowałem. Czuję się bardzo komfortowo z ekipą i mam ich wsparcie”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league