Audi prezentuje nowe barwy na szósty sezon Formuły E

Daniel Abt i Lucas di Grassi już w listopadzie rozpoczną kolejny sezon wyścigów serii Formuła E. Towarzyszyć im będą nowe pojazdy Audi o spektakularnym wyglądzie. Wyścigowe Audi e-tron FE06, które w przyszłym tygodniu zaprezentowane będzie szerszej publiczności podczas Międzynarodowej Wystawy Motoryzacyjnej IAA 2019 we Frankfurcie, charakteryzuje się nowym malowaniem i innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi.

Dużo widocznego włókna węglowego i jaskrawo pomarańczowy lakier podkreślający linie samochodu: Audi e-tron FE06 prezentuje się jeszcze bardziej agresywnie niż jego poprzednik, w którym Daniel Abt i Lucas di Grassi podczas bardzo trudnego ubiegłego sezonu zdobyli dla teamu Audi Sport ABT Schaeffler drugie miejsce. W pełni elektryczny nowy pojazd na torze zadebiutuje już 22 i 23 listopada, podczas wyścigów w Ad Diriyah w Arabii Saudyjskiej. Fani sportów motorowych będą mieli okazję obejrzeć Audi e-tron FE06 w przyszłym tygodniu, na stoisku czterech pierścieni na Międzynarodowej Wystawie Motoryzacyjnej IAA 2019 we Frankfurcie.

„Moje gratulacje dla całego zespołu projektantów Audi” – mówi Daniel Abt, jeden z kierowców teamu Audi Sport ABT Schaeffler. „Z zaciekawieniem śledziłem rozwój tego projektu w warstwie wizualnej i muszę przyznać, że wynik jest niesamowity – samochód po prostu wygląda na bardzo szybki i agresywny.” Kolega Abta z zespołu, Lucas di Grassi, podkreśla dodatkowo: „Kibice z pewnością natychmiast rozpoznają nasz pojazd z trybun i w telewizji. Każde malowanie podczas poprzednich pięciu sezonów miało swój unikalny charakter, ale już wiem, że to, które widzę na FE06, jest moim ulubionym. Teraz od całego naszego zespołu zależy, czy nowy pojazd odniesie sukces.”

Podczas gdy Audi wytyczało nowe ścieżki swej stylistyki – dodając do palety kolorów barwę pomarańczową, którą charakteryzuje się seryjne Audi e-tron, zespół wyścigowy kontynuował swą pracę. Obaj zawodnicy – Daniel Abt i Lucas di Grassi, najskuteczniejsza para kierowców w stawce, przygotowywali się do szóstego sezonu.

Harmonogram przygotowań do pierwszego wyścigu sezonu jest napięty: po intensywnej fazie treningów indywidualnych i przygotowywania obu pojazdów, które nastąpią w najbliższych tygodniach, w połowie października team uda się do Valencii w Hiszpanii na oficjalne, trzydniowe, przedsezonowe testy Formuły E. Na początku listopada zarówno samochody, jak i całe wyposażenie zostaną załadowane do kontenerów i wysłane do saudyjskiego Ad Diriyah.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league