Fabryczny kierowca Porsche André Lotterer będzie reprezentować barwy niemieckiego producenta w nadchodzącym sezonie 2019/2020 Mistrzostw Formuły E, zwalniając tym samym miejsce w zespole Techeetah.

„Nie mogę doczekać się bronienia barw Porsche w Formule E” – powiedział Lotterer, który został zespołowym kolegą Neela Janiego. „Jestem częścią rodziny Porsche od 2017 roku i mam wiele wspaniałych wspomnień oraz sukcesów – zwłaszcza we współpracy z Neelem. Ścigaliśmy się razem w LMP1 dla Porsche oraz Rebellion. To świetnie, że utworzymy zespół Formuły E. Cieszę się na nowe zadanie oraz współpracę z zespołem”.

37-latek zadebiutował w Formule E wraz z ekipą Techeetah w sezonie 2017/2018. W tym czasie czterokrotnie stawał na podium i raz wywalczył pole position, a oba swoje dotychczasowe sezony zakończył na ósmej pozycji w klasyfikacji generalnej.

Jani wziął udział w dwóch wyścigach Formuły E, reprezentując barwy zespołu Dragon Racing. Ze względu na słabą dyspozycję ekipy zadecydowano jednak o szybkim zakończeniu współpracy.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Porsche

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race