Na cztery wyścigi przed końcem sezonu 2018/2019 Mistrzostw Formuły E, zespół Audi zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Triumfatorzy poprzedniej edycji są pewni siebie przed domowym wyścigiem, lecz przestrzegają przed typowaniem powtórki ubiegłorocznego dubletu.

„W ubiegłym roku domowy wyścig był dla nas wspaniały – jako pierwszy zespół zdobyliśmy komplet punktów i świętowaniu nie było końca, zwłaszcza po stronie Daniela [Abta]” – powiedział szef zespołu Audi Allan McNish. „Tym razem będzie trudno to powtórzyć, bo jak widzieliśmy nieraz, stawka jest bardzo konkurencyjna. Jesteśmy w lepszej pozycji w klasyfikacji generalnej niż na tym etapie rok temu, zatem mamy wiele do zyskania, ale dla wszystkich będzie to trudny weekend. Średni poziom w stawce wzrósł, jak widać np. na przykładzie Andretti i tego jak poprawili się od poprzedniego sezonu. Nasi kierowcy są z zespołem od samego początku, znają Formułę E i wiedzą, że mistrzostwa nie zdobywa się w pierwszym wyścigu, dlatego jesteśmy w lepszej sytuacji”.

„Ostatni sezon był bardzo trudny dla zespołu Andretti” – stwierdził szef amerykańskiej ekipy Roger Griffiths. „Tegoroczna kampania jest dla nas serią wzlotów i upadków, ale choć nie jesteśmy tak wysoko w klasyfikacji jak byśmy chcieli, w ubiegłym roku taka pozycja byłaby dla nas sukcesem. Członkowie zarządu BMW będą obecni na wyścigu, zatem jest pewna presja, ale zespół spisuje się wtedy najlepiej. Chcemy popchnąć Antonio w kierunku tytułu mistrzowskiego. Alexander ma doświadczonego zespołowego kolegę i staramy się stworzyć atmosferę, w którym kierowcy nie mają przed sobą nic do ukrycia i mogą się rozwijać”.

Ulrich Fritz z debiutującego zespołu HWA dodał: „To dla nas ważny wyścig. Nadal jesteśmy bardzo skromni i naszym celem jest uczyć się jak najwięcej w kontekście kolejnego sezonu. Chcemy ukończyć wyścig i może mieć solidny wynik w kwalifikacjach. Mamy dwóch nowych kierowców, ale nie jest to żadna wymówka i pracowaliśmy wiele w symulatorze, aby przygotować się do tego wyścigu”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race