Na cztery wyścigi przed końcem sezonu 2018/2019 Mistrzostw Formuły E, zespół Audi zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Triumfatorzy poprzedniej edycji są pewni siebie przed domowym wyścigiem, lecz przestrzegają przed typowaniem powtórki ubiegłorocznego dubletu.

„W ubiegłym roku domowy wyścig był dla nas wspaniały – jako pierwszy zespół zdobyliśmy komplet punktów i świętowaniu nie było końca, zwłaszcza po stronie Daniela [Abta]” – powiedział szef zespołu Audi Allan McNish. „Tym razem będzie trudno to powtórzyć, bo jak widzieliśmy nieraz, stawka jest bardzo konkurencyjna. Jesteśmy w lepszej pozycji w klasyfikacji generalnej niż na tym etapie rok temu, zatem mamy wiele do zyskania, ale dla wszystkich będzie to trudny weekend. Średni poziom w stawce wzrósł, jak widać np. na przykładzie Andretti i tego jak poprawili się od poprzedniego sezonu. Nasi kierowcy są z zespołem od samego początku, znają Formułę E i wiedzą, że mistrzostwa nie zdobywa się w pierwszym wyścigu, dlatego jesteśmy w lepszej sytuacji”.

„Ostatni sezon był bardzo trudny dla zespołu Andretti” – stwierdził szef amerykańskiej ekipy Roger Griffiths. „Tegoroczna kampania jest dla nas serią wzlotów i upadków, ale choć nie jesteśmy tak wysoko w klasyfikacji jak byśmy chcieli, w ubiegłym roku taka pozycja byłaby dla nas sukcesem. Członkowie zarządu BMW będą obecni na wyścigu, zatem jest pewna presja, ale zespół spisuje się wtedy najlepiej. Chcemy popchnąć Antonio w kierunku tytułu mistrzowskiego. Alexander ma doświadczonego zespołowego kolegę i staramy się stworzyć atmosferę, w którym kierowcy nie mają przed sobą nic do ukrycia i mogą się rozwijać”.

Ulrich Fritz z debiutującego zespołu HWA dodał: „To dla nas ważny wyścig. Nadal jesteśmy bardzo skromni i naszym celem jest uczyć się jak najwięcej w kontekście kolejnego sezonu. Chcemy ukończyć wyścig i może mieć solidny wynik w kwalifikacjach. Mamy dwóch nowych kierowców, ale nie jest to żadna wymówka i pracowaliśmy wiele w symulatorze, aby przygotować się do tego wyścigu”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race