Były mistrz Formuły E Nelson Piquet Jr nie jest już związany z fabrycznym zespołem Jaguara. Półtoraroczna współpraca nie przyniosła ani jednego podium.

Piquet zdobył tytuł w sezonie 2014/2015 wspólnie z zespołem znanym obecnie jako NIO. Po trzech latach startów Brazylijczyk przeniósł się do nowej w stawce ekipy Jaguara. Współpraca z brytyjskim producentem rozpoczęła się od trzech czwartych miejsc w pięciu pierwszych wyścigach, lecz od tamtej pory tylko dwukrotnie finiszował jeszcze w punktowanej dziesiątce. W trwającym sezonie 2018/2019 Piquet wywalczył tylko jeden punkt podczas inauguracyjnej rundy w Arabii Saudyjskiej.

Zespół poinformował, że od nadchodzącego e-Prix w Rzymie dokona zmiany w swoim składzie kierowców – do Mitcha Evansa dołączy Alex Lynn, który w minionym sezonie reprezentował zespół Virgin Racing.

„Naszym celem na ten sezon jest walka o miejsca na podium i zdecydowaliśmy, że Alex dołączy do zespołu od następnej rundy w Rzymie” – powiedział szef zespołu James Barclay. „Przez pozostałe pół sezonu będziemy starać się ze wszystkich sił o dobre rezultaty. Chciałbym powitać Alexa w ekipie i nie mogę doczekać się współpracy z nim”.

Źródło: jaguarracing.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race