Nico Müller uzyskał najlepszy czas niedzielnego dnia testowego Mistrzostw Formuły E w Marrakeszu, przeznaczonego dla kierowców, którzy nie wzięli udział w żadnym wyścigu elektrycznej serii wyścigowej. Kierowca Audi poprawił czas pole position, uzyskany poprzedniego dnia przez Sama Birda.

Szwajcar uzyskał podczas popołudniowej sesji wynik 1:17,074 i o 0,115 sekundy pokonał Jamesa Rossitera, który ze względu na swój plan dnia testował oba samochody ekipy DS Techeetah. Oznaczało to, że Tatiana Calderón mogła uczestniczyć jedynie w porannej sesji, gdzie uzyskała drugi rezultat i choć nie mogła go już poprawić, zajęła siódme miejsce w ostatecznej klasyfikacji.

Trzeci był Antonio Fuoco, reprezentujący zespół Dragon Racing, za którym uplasowali się Rossiter, Nyck de Vries oraz debiutujący za kierownicą Nissana Jann Mardenborough. Czołową dziesiątkę uzupełnili Bruno Spengler, Raffaele Marciello i Arthur Leclerc.

Zespołowy kolega Müllera Jamie Green uderzył w ścianę pod koniec dnia i spowodował przerwanie sesji. Problemy miał również Norman Nato, który zatrzymał się z powodu problemów z przeniesieniem napędu.

Wyniki testu

Źródło: e-racing365.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race