Szef nowego w stawce Mistrzostw Formuły E zespołu HWA Ulrich Fritz nie ukrywa, że celem jego ekipy jest stworzenie fundamentów pod fabryczny program marki Mercedes EQ w szóstym sezonie elektrycznej serii wyścigowej.

Zespół odpowiedzialny dotychczas za fabryczny program Mercedesa w serii DTM przeniósł się do Formuły E, gdzie w swoim debiutanckim sezonie korzysta z układów napędowych Venturi. Kierowcami ekipy są aktualny mistrz DTM Gary Paffett oraz przechodzący z Formuły 1 Stoffel Vandoorne.

„Od początku mówiliśmy, że HWA przygotowuje miejsce dla Mercedesa i działamy jako niezależny zespół” – powiedział Fritz. „Korzystamy z klienckiego układu napędowego, ale chcemy zebrać jak największą wiedzę i przekazać ją do Brixworth, Brackley i Affalterbach. Próbujemy uzyskać jak najlepsze wyniki, ale jesteśmy tu przede wszystkim, aby stworzyć fundamenty na kolejny sezon”.

HWA nie jest jedynym znanym z DTM zespołem w Formule E – za fabryczny program Audi odpowiada bowiem Team Abt: „Miło jest zobaczyć dawnych rywali w padoku Formuły E, lubimy się z nimi ścigać. Rywalizowaliśmy z zespołem Abt przez prawie dwadzieścia lat i dobrze jest rozpocząć walkę na nowo. Mamy do siebie ogromny szacunek”.

Źródło: e-racing365.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race