Sam Bird uzyskał najlepszy czas niedzielnego dnia testowego Mistrzostw Formuły E w Rijadzie. Podczas sześciogodzinnych jazd większość zespołów wystawiła po dwa samochody, udostępniając je gościnnie uczestniczącym w teście kobietom – wśród nich najszybsza była Simona de Silvestro.

Brytyjczyk wykręcił czas okrążenia 1:09,668 podczas popołudniowej sesji, pokonując aktualnego mistrza serii Jeana-Érica Vergne’a różnicą 0,132 sekundy. Był to najlepszy czas uzyskany na torze w Arabii Saudyjskiej, bowiem treningi i kwalifikacje poprzedniego dnia odbywały się na mokrej nawierzchni.

Trzeci wynik uzyskał Oliver Rowland w Nissanie, za którym uplasował się debiutujący w serii Stoffel Vandoorne, a pierwszą piątkę uzupełnił Mitch Evans w Jaguarze. Spośród kobiet, najszybsza była de Silvestro z wynikiem 1:12,048, uzyskanym za kierownicą Venturi. Niewielką różnicą pokonała Tatianę Calderón, która zasiadła za kierownicą samochodu Techeetah. Niecałą sekundę do de Silvestro straciła Jamie Chadwick, która przejechała niewielką ilość okrążeń z uwagi na awarię akumulatora.

Problemy miała także Amna Al Qubaisi, która otarła się o ścianę i uszkodziła półoś w swoim samochodzie, wywołując czerwoną flagę. Sesja była przerywana również z powodu Toma Dillmanna, który rozbił się w trzecim zakręcie, a także Maximiliana Günthera i Nico Müllera, którzy niemal jednocześnie doświadczyli awarii swoich samochodów.

Wyniki porannej sesji
Wyniki popołudniowej sesji

Źródło: e-racing365.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race