Oliver Rowland dołączy do fabrycznego zespołu Nissana na sezon 2018/2019 Formuły E. Brytyjczyk zajmie miejsce Alexandra Albona, który opuścił ekipę jeszcze przed pierwszym wyścigiem, aby przenieść się do Formuły 1.

Rowland ma za sobą tylko jeden wyścig w elektrycznej serii wyścigowej – w sezonie 2015/2016 zastępował kontuzjowanego Nicka Heidfelda na ulicach Punta del Este. W 2017 roku zajął trzecie miejsce w Mistrzostwach Formuły 2, a teraz będzie ścigać się u boku byłego mistrza Formuły E Sébastiena Buemiego.

„W Formule E startują jedni z najlepszych kierowców na świecie” – powiedział Rowland. „To zaszczyt zostać wybranym do reprezentowania barw Nissan e.dams w piątym sezonie. Praca u boku Sébastiena to niesamowita okazja. Nie mogę się doczekać, aż zmierzę się z najlepszymi z najlepszych w Formule E”.

Japońska marka ogłosiła przy okazji, że kierowcą testowym zostanie Mitsunori Takaboshi, a były zwycięzca programu GT Academy Jann Mardenborough będzie odpowiedzialny za prace w symulatorze.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Nissana

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race