Alexander Sims i António Félix da Costa będą reprezentować fabryczny zespół BMW i Andretti Motorsport w piątym sezonie Mistrzostw Formuły E. Marka zaprezentowała również barwy pierwszego pojazdu elektrycznej serii wyścigowej, który będzie korzystać z układu napędowego produkcji BMW.

„Znam Formułę E bardzo dobrze i od samego początku byłem przekonany, że BMW wejdzie do serii jako zespół fabryczny. Bycie częścią tego programu daje mi ogromną motywację” – powiedział da Costa, który ma na koncie jedno zwycięstwo, wywalczone w pierwszym sezonie serii.

Sims, który szykuje się na swój wyścigowy debiut w Formule E, dodał: „Formuła E w krótkim czasie stała się miejscem spotkań dla czołowych producentów i kierowców. Czuję się zaszczycony tym, że powierzono mi rolę w tej przygodzie”.

Markę BMW będzie reprezentować w Formule E zespół Andretti Autosport, który znajduje się w stawce od samego początku. Amerykańska ekipa pięciokrotnie wywalczyła podium w pierwszych dwóch sezonach, lecz nie miała sukcesów z własnym układem napędowym i zakończyła sezon 2017/2018 na ostatnim miejscu w klasyfikacji.

„Nie mogę się doczekać, aż wyjedziemy na tor w sezonie piątym” – powiedział właściciel zespołu Michael Andretti. „Wierzę, że mamy właściwych partnerów, kierowców oraz członków ekipy, aby rywalizować na najwyższym poziomie Formuły E. Wszyscy po obu stronach byli zaangażowani w rozwój nowego BMW iFE.18 i nie mogę doczekać się, aż zobaczę je w akcji. Wkraczamy w nową epokę nie tylko dla Formuły E, ale sportu motorowego w ogóle”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej BMW

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race