Formuła E chce pozyskać Alonso

Szef Formuły E Alejandro Agag zapowiedział, że postara się zachęcić Fernando Alonso do występów w elektrycznej serii wyścigowej od sezonu 2019/2020.

„Rozmawiałem z Fernando” – powiedział. „Byłem z nim na Monzy i sądzę, że najbliższy sezon spędzi w Ameryce, ale później będziemy się o niego starać. Często z nim rozmawiam i lubi Formułę E. Skupia się na samochodach i jest bardzo ciekawy naszego nowego auta, którego będziemy używać od sezonu piątego – chce wiedzieć o nim więcej i sądzi, że wygląda fajnie. Fernando skupia się na samochodach”.

Agag wyraził także zadowolenie z rozwoju swojej serii, która w krótkim czasie zyskała sympatię wielu producentów: „Coraz więcej kierowców ściga się tylko w Formule E, bo budżety i wynagrodzenia są coraz większe – Formuła E staje się priorytetem”.

„Chcemy mieć ponad miliard wyświetleń w sezonie piątym. Musimy powiększać zasięg serii i zdobywać kolejnych fanów. Mistrzostwa są świetne, technologia postępuje wielkimi krokami i wszystko robimy we właściwej kolejności. Sądzę, że wraz ze wzrostem Formuły E coraz więcej osób będzie poświęcać nam uwagę”.

„Wszyscy myśleli, że projekt szybko upadnie, a teraz określa się to mianem światowej serii, z wielkimi markami i producentami samochodów. Postęp jest ogromny i przekroczył nasze oczekiwania – mamy sponsora tytularnego, ogłosiliśmy porozumienie z Mercedesem i Porsche, którzy opuścili inne serie, aby dołączyć do nas, a w tym roku swoje zespoły będą wystawiać Nissan i BMW”.

Źródło: espn.co.uk

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league