Nissan poinformował o tym, że zakupił udziały w zespole e.dams, który będzie odpowiedzialny za wystawianie samochodów japońskiego producenta od nadchodzącego piątego sezonu Formuły E.

„Dla Nissana, dla którego to pierwsze doświadczenie z Formułą E, sensowne jest nawiązanie współpracy z e.dams, aby wykorzystać ich doświadczenie w wygrywaniu wyścigów i zdobywaniu mistrzostw” – powiedział szef marketingu i strategii Nissana Roel de Vries. „Poziom rywalizacji w Formule E będzie jeszcze bardziej wygórowany. Aby pokazać nasze zaangażowanie w tę współpracę, Nissan zakupił udziały w organizacji. Nie możemy doczekać się, aby rozpocząć pracę z Jean-Paulem [Driotem] i jego ekipą”.

Zespół e.dams przez pierwsze cztery sezony odpowiadał za fabryczny zespół Renault, zdobywając w tym czasie trzy tytuły wśród zespołów oraz jeden wśród kierowców – po ten w sezonie 2015-2016 sięgnął Sébastien Buemi.

Buemi oraz e.dams prowadzą też w klasyfikacji wszech czasów, odpowiednio z 12 oraz 15 zwycięstwami. Szwajcar jest faworytem do pozostania w ekipie na kolejny sezon, tymczasem tożsamość drugiego kierowcy pozostaje nieznana – sugeruje się, że Nissan będzie chciał umieścić w swoim programie japońskiego zawodnika.

Źródło: nissan-global.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race