Zespół Techeetah, w barwach którego Jean-Éric Vergne wywalczył tytuł mistrzowski w sezonie 2017/2018 Mistrzostw Formuły E, ogłosił nawiązanie współpracy z francuskim producentem DS Automobiles.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z DS Automobiles w chwili nadejścia nowej ery i samochodu drugiej generacji” – powiedział prezes Techeetah Edmund Chu. „DS ma duże doświadczenie w Formule E, gdzie jest producentem od drugiego sezonu i za każdym razem finiszowało w pierwszej trójce. Stoczyliśmy z nimi wspaniałą walkę na torze i nie możemy doczekać się, aby połączyć wiedzę i doświadczenie być może dwóch najlepszych zespołów w stawce. Po raz pierwszy Techeetah stanie się zespołem fabrycznym”.

Oficjalna prezentacja zespołu odbędzie się 1 października – wtedy też powinien zostać zaprezentowany skład kierowców. Prawdopodobnie pozostanie on niezmieniony i ekipę nadal reprezentować będą Vergne oraz André Lotterer.

Marka DS była dotychczas związana z zespołem Virgin Racing. Ta współpraca została jednak zakończona, a brytyjska ekipa najprawdopodobniej będzie korzystać w nadchodzącym sezonie z układów napędowych Audi.

Źródło: techeetahfe.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race