Susie Wolff szefem zespołu Venturi w Formule E

Venturi ogłosiło, że były kierowca DTM Susie Wolff zostanie nowym szefem oraz akcjonariuszem zespołu przed finałową rundą obecnego sezonu Formuły E.

Wolff obejmie to stanowisko ze skutkiem natychmiastowym i zajmie się przede wszystkim przygotowaniami przed kolejnym sezonem tych mistrzostw, które rozpoczną się w grudniu.

„Z niecierpliwością czekam na współpracę z Gildo [Pastorem, CEO Venturi], który jest słusznie uznawany za pioniera w dziedzinie samochodów elektrycznych i który dostrzegał potencjał tej serii od samego początku. Formuła E jest idealnym środowiskiem dla podjęcia kroku w kierunku zarządzania zespołem: jest ona pełna potencjału, przełamuje formy tradycyjnych serii wyścigowych, a mistrzostwa cieszą się w tej chwili ekscytującą fazą ekspansji. Nie mogę doczekać się rozpoczęcia kolejnego rozdziału w mojej karierze wyścigowej i stawienia czoła wszystkim wyzwaniom, jakie nas czekają” – powiedziała Wolff.

Od ogłoszenia zakończenia kariery wyścigowej w listopadzie 2015 roku, Wolff, stała się ambasadorem zespołu Williams, a także założycielką Dare to Be Different – organizacji, której celem jest promowanie i inspirowanie kobiet do pracy w sportach motorowych. Za tę aktywność została ona odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego.

W ubiegłym miesiącu ogłoszono z kolei, że w zespole Venturi jeździć będzie były kierowca Formuły 1 Felipe Massa, który po odejściu z tej serii został prezydentem komisji kartingowej działającej przy FIA.

Źródło: e-racing365.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league