Prost rozstanie się z zespołem e.dams

Jak poinformował zespół Renault e.dams, Nicolas Prost opuści szeregi ekipy po ostatniej rundzie Formuły E na ulicach Nowego Jorku.

Francuz ma na swoim koncie trzy zwycięstwa – odniesione w 2015 roku w Miami oraz w kolejnym sezonie w obu wyścigach na ulicach Londynu – oraz dwie inne wizyty na podium. Wspólnie z Sébastienem Buemim wywalczył on trzy tytuły dla swojej ekipy.

„Nie tylko cieszę się, że byłem z Renault e.dams przez ostatnie cztery sezony, ale również z tego, że byłem od samego początku obecny w jednej z najbardziej innowacyjnych serii wyścigowych wszechczasów” – powiedział Prost. „Mam wiele wspaniałych wspomnień, do których zaliczają się moje trzy zwycięstwa oraz trzy tytuły mistrzowskie. Oczywiście żałuję, że trwający sezon czwarty nie poszedł po naszej myśli i uważamy, że najlepiej jest pójść swoimi ścieżkami. Życzę ekipie wszystkiego najlepszego, a sam ciężko pracuję nad nowym programem, który mam nadzieję wkrótce ogłosić”.

Sébastien Buemi prawdopodobnie pozostanie we francuskiej ekipie, która po odejściu Renault z końcem tego sezonu podejmie się prowadzenia fabrycznego programu Nissana.

Źródło: renaultsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league