Były kierowca Formuły 1 Felipe Massa może wkrótce powrócić za kierownicę samochodu jednomiejscowego – Brazylijczyk potwierdził bowiem zainteresowanie występami w Formule E.

Choć w elektrycznej serii wyścigowej często dochodzi do rotacji kierowców – już po pierwszym wyścigu tego sezonu swoje składy zmieniły ekipy Andretti oraz Dragon – Massa zdaje sobie sprawę, że dołączenie do serii w tym momencie będzie dość trudne, nie chce też zaniedbywać swojej nowej roli w komisji kartingowej FIA.

„Obecnie staram się rozeznać w panującej sytuacji i nadal nie jestem pewien co się wydarzy” – powiedział były kierowca Williamsa. „Myślę, że nie pojawię się w tym sezonie w Formule E, ponieważ sezon już trwa, a większość ekip ma już swoich kierowców. Chcę ścigać się w mistrzostwach, gdzie mogę być na szczycie, gdzie w każdym wyścigu będę walczyć o zwycięstwa oraz gdzie mogę walczyć o mistrzostwo, więc zamierzam znaleźć odpowiedni samochód oraz odpowiednią ekipę, aby zacząć sezon”.

Brazylijczyk bierze pod uwagę, że na swoją kolej będzie musiał poczekać, być może nawet do kolejnego sezonu: „To nie będzie łatwe. Na pewno odbędą się jakieś przygotowania do następnego sezonu i wtedy na pewno będą już miał jakiś pomysły na to, a w międzyczasie wezmę udział w kilku wyścigach, w paru imprezach, może wezmę udział w kilku wyścigach pracując dla jakieś telewizji lub coś w tym stylu”.

Gdyby jednak pojawiła się okazja na wcześniejszy występ w elektrycznej serii wyścigowej, Brazylijczyk bez wahania by z niej skorzystał: „Gdybym miał możliwość ścigania się już teraz, zgodziłbym się, ale nie wiem czy taka okazja się nadarzy. Nie jestem zainteresowany zabieraniem fotela innym kierowcom, tylko dlatego aby się tam znaleźć. Muszę się po prostu dobrze do tego przygotować”.

Nadal nie wiadomo, czy Massa będzie się ścigać w tym roku regularnie – jak dotąd jego jedyny potwierdzony wyścig to pierwsza runda brazylijskich samochodów seryjnych, gdzie pojedzie w parze z Cacá Bueno.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race