2 nowe zespoły w stawce GP3 przez najbliższe 3 sezony

Organizatorzy serii GP3 ogłosili dzisiaj listę 8. drużyn, które będą brały udział w mistrzostwach w latach 2016-2018. Sześć z nich pozostanie bez zmian - Arden International, ART Grand Prix, Campos Racing, Jenzer Motorsport, Koiranen GP i Trident. Dwie następne, które uzupełnią stawkę to znana z GP2 ekipa DAMS i zupełnie nowy zespół Virtuosi Racing.

Przez najbliższe 3 lata w stawce GP3 będziemy mieli więc po dwa zespoły z Francji i Wielkiej Brytanii, a także po jednym z Hiszpanii, Szwajcarii, Finalndii i Włoch. Jeśli chodzi o ilość kierowców, to kryterium to nie uległo zmianie - każda z drużyn będzie mogła wystawiać podczas jednej rundy maksymalnie 3 samochody. Należy jednak pamiętać, że będą to już samochody nowej generacji, opatrzone nazwą GP3/16.

Na mocy podpisanych umów ze stawką GP3 pożegnają się od przyszłego sezonu ekipy Status Grand Prix i Carlin, które nadal rywalizować będą jednak w serii GP2.

„Z przyjemnością podaję nazwy ośmiu ekip, które znajdują się na liście zgłoszeń na lata 2016, 2017 i 2018” – powiedział dyrektor zarządzający serią GP3, Bruno Michel. "Seria GP3 stała się jedną z najważniejszych kategorii wyścigowych i dzięki sześciu solidnym sezonom wyrobiła sobie silną pozycję na drodze do Formuły 1, przed serią GP2. Trzech z pięciu mistrzów GP3, a więc Esteban Gutierrez, Valtteri Bottas i Daniil Kvyat jest obecnie w Formule 1, a Mitch Evans i Alex Lynn awansowali do GP2. W związku z wyzwaniem, jakie stawia przed zespołami obecna sytuacja ekonomiczna, zdecydowaliśmy się wyjść na przeciw ich potrzebom, ograniczając stawkę 8. ekip, kładąc nacisk na jakość, a nie na ilość. Będziemy kontynuować współpracę z większością drużyn, jednak chcieliśmy również wstrzyknąć nieco nowej krwi, dlatego jest mi miło powitać zarówno DAMS, jak i Virtuosi Racing, którzy ścigają się z sukcesami w innych kategoriach”.

"Warto zauważyć, że 5 ekip posiada również swój zespół w serii GP2, która jest naturalnym kolejnym krokiem na naszej ścieżce. Teraz pracujemy nad kalendarzem na sezon 2016, a naszym celem jest rozegranie wszystkim rund w tym samym czasie co GP2 i Formuła 1. W międzyczasie koncentrujemy się również na rozwijaniu naszego samochodu. Póki co wyniki mówią, że mamy bardzo konkurencyjny samochód, jednak mamy nadzieję, że podczas startu sezonu będzie on jeszcze sprawniejszy”.

Oto lista zespołów, które będą brały udział w mistrzostwach GP3 w latach 2016-2018 w kolejności alfabetycznej:

Zespół Samochód
 Arden International GP3/16
 ART Grand Prix GP3/16
 Campos Racing GP3/16
 DAMS GP3/16
 Jenzer Motorsport GP3/16
 Koiranen GP GP3/16
 Trident GP3/16
 Virtuosi Racing GP3/16

Źródło: GP3series.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze