Emil Bernstorff odnosi popisowe zwycięstwo

Dzisiejszy wyścig to z pewnością popis kierowców Arden, którzy dzięki manewrom na ostatnim okrążeniu zapewnili sobie pierwsze i trzecie miejsce. Zwycięzcę, Emila Bernstorffa i zdobywcę najniższego stopnia podium, Kevina Ceccona, przedzielił Esteban Ocon.

Po deszczowych kwalifikacjach kierowcy GP3 przystąpili do pierwszego wyścigu na gładkich oponach, ponieważ nawierzchnia zdążyła już wyschnąć.

Luca Ghiotto, który dziś rano zdobył pole position z ogromną przewagą nad drugim zawodnikiem, nie ruszył ze swojego pola startowego, przez co na prowadzenie wysunął się Esteban Ocon. Zaraz za nim podążał Matthew Parry, jednak musiał uważać na czychających z tyłu Kevina Ceccona i Marvina Kirchhofera.

Na pierwszym okrążeniu mieliśmy sporo akcji. Marvin Kirchhofer za wszelką cenę chciał przebić się na jeszcze wyższą pozycję, co na szykanie Roggia zaowocowało podskokiem Niemca na znajdującym się na poboczu krawężniku. Kirchhofer wyjechał wprost przed Artura Janosza, który pozbawiony drogi ucieczki, roztrzaskał swoje przednie skrzydło o samochód reprezentanta ART. W tą sytuację zaangażowany był również Antonio Fuoco. Włoch został wytrącony z rytmu przez manewr Kirchhofera, przez co musiał ratować się wyjazdem na pobocze, gdzie nie było już przyczepności. Kierowca akademii Ferrari wpadł w niebezpieczny poślizg i po raz kolejny roztrzaskał się na barierze.

Artur Janosz po wymianie przedniego skrzydła w swoim samochodzie powrócił na tor i od razu odnotował najlepszy czas okrążęnia. Niestety, tracił on do czołówki już 2 okrążenia...

Po przygodach na pierwszych okrążeniach Marvin Kirchhofer skoncentrował się na obronie swojej pozycji, co nie wychodziło mu najlepiej. Bardzo chciał wyprzedzić go Emil Bernstorff, co udało mu się na 10. okrążeniu. Niemiec wyraźnie tracił tempo, ponieważ tuż za jego tylnym skrzydłem od razu znalazł się Jimmy Eirksson i inni zawodnicy.

Najciekawsza walka toczyła się o najniższy stopień podium między reprezentantami ekipy Arden. Kevin Ceccon robił wszystko co mógł, aby utrzymać za sobą Emila Bernstorffa, jednak Brytyjczyk odebrał mu pozycję na 15. okrążeniu.

Bernstorff nie zamierzał odpuszczać i piął się śmiało w klasyfikacji dzisiejszego wyścigu. Jego kolejną ofiarą stał się Matthew Parry, który nie miał nic do powiedzenia, gdy nagle po wewnętrznej stronie pierwszego zakrętu pojawił się obok niego czerwony samochodu Arden.

Sporo akcji mieliśmy jeszcze pod koniec pierwszej dziesiątki, gdzie kierowcy walczyli o najmniejsze punkty. Jadący na 7. pozycji Seb Morris został wyprzedzony przez Matheo Tuschera, a gdy Brytyjczyk chciał odzyskać straconą pozycję, wjechał w tył samochodu Jezner Motorsport. Alexowi Fontanie i Ralphowi Boschungowi nie zajęło długo dojechanie do niego i również zawodnicy ci zamienili się miejscami.

Emil Bernstorff na kilka okrążeń przed metą dojechał do liderującego Ocona, jednakże wyprzedzenie nie było już najłatwiejsze. Brytyjczykowi udało się to dopiero na ostatnim okrążeniu. Przykład ze swojego kolei z zespołu wziął również Kevin Ceccon, który wyprzedzając Matthew Parry'ego zapewnił sobie najniższy stopień podium. Jako piąty finiszował Kirchhofer, a dalej na metę wpadli Eriksson, Tuscher i Palou, który wystartuje do rozpoczynającego się jutro o godzinie 9:25 wyścigu z pole position.

Oto pełne wyniki dzisiejszego wyścigu:

P Kierowca Zespół Strata
1. Emil Bernstorff Arden International
2. Esteban Ocon ART Grand Prix +0.9s
3. Kevin Ceccon Arden International +2.3s
4. Matthew Parry Koiranen GP +2.4s
5. Marvin Kirchhofer ART Grand Prix +6.5s
6. Jimmy Eriksson Koiranen GP +9.2s
7. Matheo Tuscher Jenzer Motorsport +15.2s
8. Alex Palou Campos Racing +16.4s
9. Alex Fontana Status Grand Prix +22.6s
10. Seb Morris Status Grand Prix +23.7s
11. Ralph Boschung Jenzer Motorsport +23.8s
12. Mitchell Gilbert Carlin +25.0s
13. Sandy Stuvik Status Grand Prix +25.3s
14. Brandon Maisano Campos Racing +28.4s
15. Zaid Ashkanani Campos Racing +31.7s
16. Amaury Bonduel Trident +37.6s
17. Aleksander Bosak Arden International +67.0s
18. Artur Janosz Trident +2okr.
Pal Varhaug Jenzer Motorsport DNF
Antonio Fuoco Carlin DNF
Luca Ghiotto Trident DNF

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze